DETHOPS

Media społecznościowe

Zespół DethOps powstał w 2017 roku z inicjatywy wokalisty, Dominika Bobka oraz dwóch gitarzystów: Igor Bobka i Aleksandra Kity Inspiracją były zespoły takie, jak Judas Priest czy Angra, czyli heavy i power metal z domieszką innych gatunków muzycznych o prasłowiańskich korzeniach. Temu stylowi zostali wierni do dziś, czego najlepszym dowodem jest wydany w 2023 roku ich pierwszy album pt. „Myślonur”. Mocna metalowa muzyka opatrzona ciekawymi tekstami (autorem jednego z nich jest sam Marek Koterski) wprawia słuchacza w trans i zmusza do przemyśleń.

Skład zespołu:

DOMINIK BOBEK – wokal
Zapalony heavymetalowiec od najmłodszych lat za sprawą starszego rodzeństwa. Występował wcześniej w składzie thrashmetalowego Panzerdivision; wystąpił też w Szansie na Sukces z Kwasożłopami. Z metalu lubi chyba wszystko.

IGOR BOBEK – gitara
Jako dwulatek pięknie hasał do Die, Die My Darling w wersji Metalliki, którym katował go wujek Dominik. Jedyny w rodzinie, który dobrze ogarnął jakikolwiek instrument.

JAKUB KARASIŃSKI – gitara
Największy fan Dream Theater. W wolnym czasie głównie gra improwizacje jazzowe. Od 8 lat szlifuje swoje umiejętności aby sprostać solówkom wymyślonym przez Bobkinsa.

ARTUR GROŃ – instrumenty klawiszowe
Jedyny w swojej rodzinie, który poszedł o krok dalej z muzyką. Lubi rock i metal, a dla
odmiany czasem gra w kościele.

KACPER NOWAKOWSKI – bas
Miłośnik black metalu. Posiadacz największej ilości memów z żabką. Inny bas niż
czterostrunowy dla niego nie istnieje. Zawsze dba o idealną głośność w miksie.

JAKUB CINAL – perkusja
Od dziecka walił w garnki wyciągnięte z kuchennej szafki. Gdy zobaczył solówkę Jordisona sprzedał nerkę i kupił perkusję.

Wszystkie prawa zastrzeżone BNB-records, 2022r