Ornette

Media społecznościowe

GRZEGORZ STĘPIEŃ – ORNETTE – to nowa droga basisty, który od 2002 do 2020 roku współtworzył skład ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO. Współpracuje, tworzy koncertuje z czołówką polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. W latach 1996-2000 Grzegorza Ornette Stępnia można było usłyszeć w składach m.in. z Andrzejem Chochołem, Krystyną Prońko, Adamem Wendtem, Aleksandrem Koreckim, Henrykiem Gembalskim, Michałem Zduniakiem,tworzącymi różne formy jazzowe, fusion i free. W latach 2000- 2001 Grzegorz zasilał swoim talentem gwiazdy muzyki pop i funky, supportując The Brand New Heavies, Texas. Bierze udział w festiwalu “Vilnius Days” w Wilnie. Występuje na Węgrzech dla muzycznej MTV w Budapeszcie. Podczas trasy
nawiązuje współpracę z amerykańsko-włoską formacją i Nagrywa w berlińskim studio
epkę Sub Masters. W 2002 zostaje basistą zespołu Oddział Zamknięty, z którym zagrał ponad 2 tysiące koncertów. przed takimi gwiazdami, jak Guns and Roses, Scorpions, czy Alphaville.
W międzyczasie udziela się również jako muzyk sesyjny nagrywając i tworząc
wydawnictwa między innym z Liam Mcmhurri, Atma Anur, Andrzej Urny, Ryszard
Sygitowicz, Artur Malik, Krzysztof Misiak, Jacek Krzaklewski, MIeczysław Jurecki etc.
Wydany w listopadzie 2015 roku album ORNETTE “Twarzą w twarz” jest
podsumowaniem jego 20-letniej pracy artystycznej. Krążek budzi spore zainteresowanie
zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów. Koncerty grane są z
maksymalną energią na wysokim poziomie. Utwory” Możesz zostać na noc”, “Twarzą w twarz” i “Baw się” gościły na liście Antyradia, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce, a ballada “Nie zapomnę” kilkukrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów Radia Olsztyn.
Marek Wiernik – słynny głos Polskiego Radia – chętnie sięga w swoich audycjachpo utwór “Spowiedź”. Trasa promująca krążek – od Gdańska aż po Wiedeń – obejmowała ponad 60
koncertów klubowych i plenerowych. Ornette otwierał koncerty zespołów: Perfect , Dżem, Piersi.
Występował na festiwalach: ” Wielki Ogień”, “Rockowe Świętokrzyskie”,“Rockowe Bieszczady” (dwukrotnie). Scyzoryki 2019, Pol’and’Rock 2019. Zagrał koncerty w Wiedniu , Londynie, Southampton, Bristolu. Hintertux.(Polish Powder Days). Koncert zespołu “ORNETTE i Przyjaciele” podczas X Festiwalu imienia Miry Kubasińskiej “Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim był okazją do nagrania teledysku, którego premiera w Teleexpressie przypieczętowała sukces ORNETTE. Sierpień 2021 to premiera drugiego albumu ORNETTE pt. „Możesz Wszystko” – rock and roll z krwi i kości w żywej postaci. Znakomicie skrojony i wyprodukowany materiał jest ewenementem rockowym na polskim runku muzycznym, któremu mądre teksty dodają skrzydeł, Materiał ORNETTE „Możesz wszystko” wydany soztał także na winylu przez BNB RECORDS, z którą GRZEGORZ STĘPIEŃ z formacją ORNETTE wybierają się w dalszą muzyczną podróż.

 

DYSKOGRAFIA:

 

ORNETTE – MOŻESZ WSZYSTKO

LP  BNB RECORDS 2022

 

ORNETTE – MOŻESZ WSZYSTKO

CD 2021

 

ORNETTE – TWARZĄ W TWARZ

CD 2015

Wszystkie prawa zastrzeżone BNB-records, 2022r