Płyty CD z muzyką

Muzyka jest sposobem wyrażania się dla wielu osób, które mają trudności z wyrażeniem słowami tego, co myślą lub czują. Rozumiemy to, dlatego jako sklep z muzyką dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać płyty z muzyką jak płyty cd i płyty winylowe nie tylko zaprawionym melomanom, ale też osobom dopiero rozwijającym swoje gusta muzyczne. Co ważne, wiele z tych osób często dopiero odkrywa fizyczne nośniki jak płyty cd, płyty winylowe, w ogóle płyty z muzyką, gdyż jako pokolenie mające styczność wyłącznie z cyfrowymi wydaniami, nigdy nie miały szansy obcować z muzyką inaczej niż poprzez ekran telefonu. Choć wydania cyfrowe mają wiele plusów, to jednak zawsze pozostaje pewien aspekt wręcz nostalgiczny i melancholijny.

Byłoby niedopowiedzeniem powiedzieć, że era cyfrowa zmieniła przemysł muzyczny, kiedy praktycznie go przekształciła. Innowacje wprowadzone przez technologię cyfrową zasadniczo zmieniły sposób działania przemysłu muzycznego. Usługi przesyłania strumieniowego online, takie jak Soundcloud, Spotify, Youtube i wiele innych, otworzyły zupełnie nowy rynek w branży muzycznej. Nagrania muzyczne przeniosły się do przestrzeni cyfrowej, więc wydawcy muzyki tradycyjnej również musieli iść z duchem czasu. Świadczy o tym fakt, że przychody z muzycznych płyt CD spadły prawie o połowę i nadal spadają, ponieważ wzrosły przychody z transmisji strumieniowych. Skutki finansowe są ogromne, ponieważ spowodowało to zamknięcie praktycznie wszystkich stacjonarnych sklepów z CD z muzyką. Wraz z upadkiem sklepów stacjonarnych i śmiercią dysków muzycznych usługi przesyłania strumieniowego pojawiały się na prawo i lewo i szybko wyprzedzały pustkę pozostawioną przez utratę tych sklepów stacjonarnych.

Podstawowy powód jest jednocześnie najbardziej oczywistym wyjaśnieniem przemian przemysłu muzycznego w XXI wieku. Cyfrowe udostępnianie i przesyłanie muzyki pozwala niezliczonym milionom, a nawet miliardom ludzi cieszyć się muzyką w zaciszu własnego domu i za dotknięciem palca. Wszystko odbywa się tu i teraz, eliminując tym samym konieczność wyjścia i obrania kierunku na sklep muzyczny. Niezrównana wygoda oferowana przez internet sprawiła, że ​​tradycyjne media muzyczne stały się z pozoru przestarzałe, dlatego usługi przesyłania strumieniowego online oparte na subskrypcji, takie jak iTunes czy Spotify, powstały, aby zająć te miejsca. Branża muzyczna zachowała typowe wydawnictwa muzyczne i im podobne, ale teraz muszą one w większym stopniu zajmować się prawami autorskimi, na przykład we wczesnych dniach Internetu, gdzie na wczesne przychody miało wpływ piractwo lub nielegalne pobieranie muzyki.

Jednak ta cyfryzacja stworzyła również nowy rynek, z którego można skorzystać w wyniku fizycznej sprzedaży instrumentów.

W wyniku łatwego dostępu do muzyki coraz więcej osób kupuje instrumenty muzyczne, aby grać do swoich ulubionych piosenek, co powoduje ogromny wzrost zysków dla branży instrumentów muzycznych. Koncerty online stają się nawet czymś w rodzaju różnych wirtualnych problemów w internetowej grze wieloosobowej „Fortnite”. Nawet jeśli te nowe możliwości powstają w wyniku rewolucji cyfrowej i ciągłych zmian w finansach przemysłu muzycznego, wciąż pozostaje wiele do zobaczenia w zakresie rozwoju przemysłu muzycznego w wieku informacji.

Jeśli jest jeden zdecydowany pozytyw, który wynikał z tej transformacji, to demokratyzacja tworzenia muzyki. Dotyczy to każdego, kto ma środki i chęć do tworzenia muzyki, bez konieczności przechodzenia przez wydawców. Niezliczone platformy pozwalają tym młodym i przyszłym muzykom za darmo demonstrować swoją muzykę na publicznych platformach, takich jak Youtube czy SoundCloud, wielu nawet zyskało sławę dzięki czasowi na tych platformach.

Co ważne i mało wspominane, wszystkie te przemiany nastąpiły na tyle szybko, że część młodego pokolenia, przez to iż nie miały kontaktu z fizycznymi nośnikami muzyki jak właśnie płyty cd i płyty winylowe, coraz częściej i chętniej szuka swoich ulubionych artystów właśnie w tego typu wydaniach. Jak dawniej winylowe płyty z muzyką, tak obecnie płyty cd przechodzą pewnego rodzaju renesans i coraz więcej artystów zaczyna na nowo dostrzegać ten zapomniany aspekt przemysłu muzycznego.

Wiele zespołów i muzyków niezależnie, czy nagrywających w domowych studiach, czy profesjonalnych wytwórniach chcąc poniekąd zaistnieć szerzej, rozumie, że zwykłe funkcjonowanie tylko i wyłącznie w przestrzeni cyfrowej to dużo za mało. W myśl tego iż odrobinę więcej starań może zostać docenione przez ich słuchaczy, coraz częściej ich twórczość trafia zarówno na streaming jak i płyty z muzyką jak płyty cd i płyty winylowe, a w niektórych przypadkach i kasety magnetofonowe.

Jako sklep muzyczny doskonale o tym wiemy, dlatego oferujemy cały szeroki zakres artystów z licznych gatunków muzycznych jak Rock/Blues, Pop, Jazz/Swing i muzyka elektroniczna, którzy także pragną dostarczać czegoś więcej, niż same impulsy elektroniczne. Wszystkie dostępne płyty z muzyką, czy to płyty cd, czy płyty winylowe, są świetnymi wydaniami, które zapewniają nie tylko świetne wrażenia słuchowe, ale i wizualne dzięki pomysłowym okładkom i oprawie graficznej.

Co istotne, nasz sklep muzyczny składa się wyłącznie z osób o dużej pasji i zamiłowaniu do muzyki, dlatego można mieć pewność, że wszystkie oferowane przez nas płyty z muzyką, niezależnie czy to płyty cd, czy płyty winylowe dostępne będą w atrakcyjnych i tym samym konkurencyjnych cenach. Zależy nam na tym, by każdy miłośnik muzyki niezależnie od stażu i zaangażowania, otrzymał dokładnie to, czego szuka.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Wszystkie prawa zastrzeżone BNB-records, 2022r